محل تبلیغات شما

وزیر امریکایی در مصاحبه ای ویروس کرونا رو برای اقتصاد امریکا مثبت ارزیابی کرده و گفته پخش این ویروس کمک میکنه مشاغل زود تند سریع از چین جمع کنن بیان امریکا

بر این اساس احتمال این که این ویروس رو امریکا ساخته باشه و انداخته باشه تو دامن چین واقعا بالاست.

تا الان فکر میکردم جمله "هدف وسیله رو توجیه میکنه" یه جمله ضد اخلاقی و ضد انسانیه ولی از امروز به این جمله کاملا اعتقاد پیدا کردم. اگه هدف اخلاقه خودش وسیله هاشو محدود میکنه. ولی وقتی هدف یه فرد یا کشور فقط و فقط پول باشه، دیگه مهم نیست از چه راهی بدست میاد. میخاد بدبختی مردم خاورمیانه باشه، یا ویروس افتادن تو جون فلان کشور یا یا یا. باید پوله برسه .

علت این که تا الان هم اینطوری فکر میکردم واضحه. چون خودم به هر حال تا الان با درصدی از نگاه اخلاقی به قضایا نگاه میکردم و این باعث شده بود این پیش زمینه فکری چشممو در برابر واقعیت کور کرده باشه و همه وقایع دنیا رو تو دنیای محدود خودم بگنجونم. 

اصولا هدفی که نتونه وسیله رو توجیه کنه هدف نیست اصلا. مثلا یه عاملی باعث شده از فلان وسیله استفاده نشه و به هدف نرسیم. پس اون عامله از هدف اولویتش بالاتر بوده و هدف اولیه واقعا هدف نبوده.

خلاصه که نکته ای بود که یافتم!

بعضی افکار و گزاره ها یه موقع هایی میشینه به جون آدم و میشه جز عقایدش. این یکی از اونا بود.

خاطره ای به مناسبت یوم الله 13 آبان

2 تا مطلب درباره داور و داوری

کرونا و وزیر امریکایی

هدف ,رو ,یه ,ویروس ,وسیله ,میکردم ,تا الان ,باعث شده ,وسیله رو ,فکر میکردم ,این که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها